Hostlogy O čem píší české webhostingy


1
Led/10
0

PF 2010

Vážení zákazníci, dovolte, abychom vám do nového roku 2010 popřáli hodně zdraví, pracovních i soukromých úspěchů a těšíme se i nadále na pohodovou spolupráci s vámi. K dnešnímu dni je současně ukončena platnost akční nabídky na zvýhodněnou registraci .eu domén.
16
Zář/09
0

PHP5 na asterix.mediaweb.cz

K dnešnímu dni bylo i na serveru asterix.mediaweb.cz instalováno PHP ve verzi 5.x. Čtyřkovou verzi lze i nadále využívat ve formě FastCGI. Její provoz však bude postupně zcela utlumen. Budoucnost je v řadách 5.x a 6.x.
23
Čer/09
0

Antivirová kontrola FTP

Dnes jsme zprovoznili antivirovou a antimalware kontrolu uploadovaných souborů skrze FTP na všech našich serverech. To mimo jiné přispěje k minimalizaci robotických útoků na webové stránky klientů z důvodu ukradených hesel k FTP. Jakýkoliv zavirovaný obsah se tak skrze FTP na servery nedostane a je zkontrolován a odmítnut ihned na vstupu. Bezpečnost je naší prioritou.
19
Čer/09
0

Upgrade mailadmina

Byla aktualizována aplikace mailadminu na nejnovější verzi. Vedle jiného je tak v souvislosti s tím nyní možné nastavit mimo webového doménového aliasu také ten e-mailový. K jednomu hostingu neomezeně aliasovaných domén zdarma.
14
Čer/09
0

Posílení výkonu serverů

Dnes jsme do serveru asterix.mediaweb.cz instalovali další moduly operační paměti RAM, server obelix.mediaweb.cz dostal jak více paměti RAM, tak také dva zbrusu nové, výkonné, 4-jádrové Xeon procesory.
2
Čer/09
0

Antivirová kontrola FTP

Dnes jsme zprovoznili antivirovou a antimalware kontrolu uploadovaných souborů skrze FTP na serveru obelix.mediaweb.cz. To mimo jiné přispěje k minimalizaci robotických útoků na webové stránky klientů z důvodu ukradených hesel k FTP.
26
Kvě/09
0

Dočasné snížení cen domén

Dočasně snižujeme cenu registrace i přesunu od jiného registrátora dvou oblíbených generických domén, .net a .info. Ty nyní vyjdou na pouhých 190,- Kč/rok, přičemž doména objednaná spolu s jejím provozem je jako tradičně zcela zdarma. Akce je časově omezená a platí do odvolání.
26
Kvě/09
0

Statistika antivirového štítu

Aktuální statistika našeho antivirového štítu je následující. V době mezi 14. a 25. květnem 2009, tedy za posledních 12 dní, bylo polapeno 22.254 ks infikovaných e-mailů či spamů s bodovým ohodnocením vyšším než 6.3. Jejich celková velikost je 420MB.
18
Kvě/09
0

Zlepšení antispam kontroly

Dnes byl na všechny naše servery nainstalován nový OCR modul do antispamového řešení. Poslední dny se vyrojil nový typ spamu, který svá sdělení ukládá do obrázků. Tento modul obrázky strojově přečte a pokud na nich najde předem vyjmenovaná slova či slovní spojení, naloží s takovým e-mailem stejně jako s jakýmkoliv jiným spamem. To výrazně zvyšuje účinnost celkového antispam řešení.
10
Kvě/09
0

Posílení výkonu serveru

Dnes jsme do serveru asterix.mediaweb.cz instalovali další výkonný quad-core procesor. Server má tak nyní k dispozici hned 8 jader CPU k paralelnímu zpracování požadavků.