Hostlogy O čem píší české webhostingy


22
Led/10
0

Definitivní odpojení starého mailserveru

V pátek ve 23:59 proběhne definitivní odpojení starého mailserveru. Nikomu nehrozí že by se nedoručovala či neodesílala pošta (to zajišťuje již 3 týdny mailserver nový) pouze pokud máte špatně nastaven emailový klient (Outlook, Thubderbird a jiné), pak nepůjda pošta stáhnout. Všichni klienti, kteří se doposud přihlašovali na starý server byli 3x upozorněni prostřednictvím emailu.

Server příchozí pošty musí být mail.vas-hosting.cz. Pokud používáte také náš server pro odchozí poštu, tak si nastavte shodně mail.vas-hosting.cz.

V případě problému vám rádi poradímena technické podpoře Váš-Hosting.cz.
 

19
Led/10
0

Odstávka serveru Spock

V pátek dne 22. 1. 2009 ve 23:59 dojde ke krátké odstávce serveru Spock. Server potřebujeme pouze restartovat a celkový výpadek by tak měl být okolo 10 minut včetně kompletního nabootování.

15
Led/10
0

Zkvalitnění služeb… aktualizované zákaznické centrum a podpora domén s diakritikou

Připravili jsme pro váš několik příjemných novinek

 1. Upgrade zákaznického centra
  • Aktualizovali jsme zákaznické centrum aby se vám s ním lépe pracovalo. Nově tak je k dispozici přepínač domén na všech stránkách, navíc je vždy vidět právě aktivní spravovaná doména.
  • Přihlašovací obrazovka doznala několika změn také.
  • Ale tou největší změnou je podpora IDNA domén (domény s diakritikou) na všech místech a všech službách, které lze spravovat. Nebudete tak potřebovat nikdy znát nepohodlný IDNA tvar xn--*******.eu apod.
  • Jako jedni z mála podporujeme domény s diakritikou pro většinu dostupných koncovek - eu, com, info, org, net.
 2. VPS servery s nabídkou platební periody
  Čím dál více zákazníků poptávalo kratší periodu platby u virtuálních serverů a tak jsme se rozhodli vyjít všem vstříc - nyní lze platit za pronajatý server i s pouhou měsíční peridou.
 3. Mezi domény zdarma jsme zařadili také EU doménu
  K programu profi dáváme odjakživa doménu zdarma, platí to však pouze pro vybrané koncovky. Nyní jsme mezi ně zařadili také EU doménu.

Spousta přínosných změn vás však čeká i v následujících měsících.

6
Led/10
0

Trvalé snížení cen registrace CZ a EU domén

Jak jsme již informovali v závěru roku 2009 došlo ke zlevnění národní CZ domény na pouhých 180 Kč za roční registraci. Registrace evropské déměny se snížila stejně na pouhých 180 Kč.

2
Led/10
0

Spuštění nového mailserveru

Právě jsme spustili novou verzi mailserveru i webového emailu.

Nový mailserver přinese do budoucna mnoho možností a komfortu v používání. Změna by neměla většinu uživatelů ovlivnit. Pokud se vám nenačtou správně složky přes protokol IMAP bude stačit restartovat mailového klienta. V případě problémů kontaktujte technickou podporu.

Více informací a seznam konkrétních novinek bude k dispozici v příští novince.

26
Pro/09
0

Odstávka serveru RIO

Vážení zákazníci 28. 12. 2009 v 00.00 dojde ke krátké odstávce serveru RIO z důvodu technické kontroly stavu serveru. Provoz bude obnoven v nejkratším možném čase max 25 minut.

Děkujeme za pochopení.

22
Pro/09
0

PF 2010

Těšíme se na spolupráci v roce 2010

8
Pro/09
0

Spuštění VPS Centra

Vážení zákazníci Váš-Hosting pro Vás připravil administrační rozhraní - VPS centrum. Jak již název napovídá jedná se o jednoduchou správu virtuálních privátních serverů přímo z webového rozhraní Vašeho prohlížeče.

Služba prošla důkladným testováním a nyní je již plně v provozu. Nabízíme Vám možnost objednání na zkoušku, během týdenní lhůty si můžete vyzkoušet všechny výhody, které virtuální privátní servery nabízejí. Tak ať Vám sviští!

Kam dále mezi virtuálními servery?

Možnosti administrace serverů
Administrace VPS Centrum
Chci server vyzkoušet
30
Lis/09
0

CZ doména opět levnější

Sdružení CZ NIC správce české národní dommény sníží od 1. 1. 2010 roční registrační poplatek za doménu .cz. Roční registrace domény klesne ze současných 190 na 155 Kč bez DPH. Tato cena se pochopitelně promítne i do našich cen.

29
Lis/09
0

Hosting s podporou PHP 5.3

Dnes vyšlo PHP 5.3.1 a tak jsme se rozhodli nainstalovat na testovací server PHP 5.3 a jako nový nebo stávající zákazník si tak můžete o přístup k tomuto serveru napsat kdykoliv na technickou podporu.

Do zcela ostrého provozu na hlavní servery se však zatím nechystáme. Jde nám především o bezpečnost a stabilitu provozovaných aplikací než nové nevyužité funkce.

Mezi nejdůležitější změny patří:

 1. asi nejhlavnější změna - podpora jmenných prostorů
 2. late static binding
 3. overloading pro statických metod __callStatic()
 4. lambda funkce a uzávěry
 5. magická konstanta __DIR__
 6. aktualizovaný garbage collection
 7. nový nativní driver pro komunikaci MySQL a PHP
 8. rozšíření syntaxe o zkrácený ternární operátor ?:, NOWDOC a zcela nepochopitelný goto
 9. rozšíření ext/sqlite3, ext/phar, ext/intl, ext/fileinfo, ext/enchant

A mnoho dalšího... Kompletní seznam změn v changelogu.

Ihned po vydání PHP 5.3.1 v některém z námi používaných repozitářích budeme upgradovat také na tuto verzi (očekáváme v řádu několika dnů).